Bilet elektroniczny

Okresowy lub miesięczny

Bilet elektroniczny to plastikowa karta zbliżeniowa, na której zapisane są dane osobowe posiadacza biletu (imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr dokumentu tożsamości), trasa przejazdu oraz data jego ważności .

 

Jak kupić bilet elektroniczny?

Chcąc zakupić bilet elektroniczny miesięczny lub okresowy należy zgłosić się do kasy biletowej  PKS-u Bydgoszcz lub zgłosić chęć jego zakupu w autobusie u kierowcy, wypełniając stosowny wniosek dostępny na naszej stronie www. W przypadku złożenia zamówienia u kierowcy istnieje możliwość odbioru biletu elektronicznego u tegoż kierowcy w umówionym terminie.

Bilet elektroniczny ważny jest wyłącznie z paragonem wydrukowanym z kasy fiskalnej.

W przypadku zakupu biletu z ulgą ustawową należy okazać stosowny dokument uprawniający do korzystania z ulgi.

 

Mam bilet elektroniczny i co dalej?

Wsiadając do autobusu przykładamy bilet elektroniczny do czytnika wbudowanego w bileterkę autobusową. W ten sposób kierowca będzie mógł sprawdzić ważność biletu (datę i trasę) a przejazd zostanie zarejestrowany w bileterce. Zakupując pierwszy bilet w kasie biletowej, bilet na kolejny okres możemy przedłużyć u kierowcy w autobusie (przerwa między przedłużeniem ważności karty nie może przekroczyć trzech miesięcy). W razie zniszczenia, zagubienia lub kradzieży biletu należy zgłosić ten fakt do kas biletowych w celu jego zastrzeżenia  i otrzymaniu duplikatu. Należy pamiętać, że czynność ta wykonywana jest odpłatnie.

(15 zł brutto).

 

Kierowca może wyłącznie przedłużyć okres ważności biletu zapisanego na karcie. Nie może natomiast dokonywać zmian zarówno ceny biletu, danych osobowych jak i relacji  zapisanej na karcie.

 
Aktualne oferty pracy w PKS Bydgoszcz
Transport międzynarodowy i spedycja

© 2023  |  PKS w Bydgoszczy Sp. z o.o.

Projekt i realizacja MYKK